
Викладання предметів освітньої галузі "Суспільствознавство" в
Сайт створений для розміщення новин, методичних рекомендацій, пов'язаних з викладанням предметів освітньої галузі "Суспільствознавство" в закладах загальної середньої освіти відповідно до сучасних науково-методичних підходів.

Формування медіаграмотності на уроках суспільствознавчих дисциплін (з досвіду роботи вчителів історії, правознавства та громадянської освіти Кіровоградщини): методичні розробки для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти / уклад.: Наталія ЧЕРТКОВА, Інна ВІДІБОРЕНКО. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2020. – 84 с.
У методичних розробках висвітлено питання практичного впровадження медіаграмотності на уроках суспільствознавчих дисциплін з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини. У виданні наведено короткі теоретичні відомості про формування та розвиток медіаграмотності, розміщено розробки уроків, які можна використати у роботі вчителів історії України, всесвітньої історії та курсу «Громадянська освіта».
Видання розраховане на вчителів, які викладають історію, основи правознавства та громадянську освіту.

Формування громадянської компетентності засобами сучасного змісту шкільної суспільствознавчої освіти (з досвіду роботи вчителів історії, правознавства та громадянської освіти Кіровоградщини) : [методичні розробки для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти] / укладачі: Черткова Н. С., Відіборенко І. В. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2019. – 72 с.
У методичних розробках висвітлено питання формування громадянської компетентності на уроках історії, правознавства та громадянської освіти з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини. Відтворено прийоми як традиційної методики, так і інноваційних педагогічних технологій. Матеріали спрямовані на формування та вдосконалення громадянської компетентності учнів, розвиток професійної майстерності вчителів суспільствознавчих дисциплін, удосконалення освітнього процесу з історії, правознавства та громадянської освіти.
Видання розраховане на вчителів, які викладають історію, правознавство та громадянську освіту.

Шляхи формування предметних компетентностей на уроках історії та правознавства (з досвіду роботи учителів історії та правознавства Кіровоградщини)» / укладачі Ю.В. Кравченко, Н.С. Черткова. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2017. – Частина ІІІ. – 88 с.
У методичному посібнику висвітлено питання формування предметних компетентностей на уроках історії, правознавства з досвіду роботи вчителів Кіровоградщини. Висвітлено їх власні напрацювання, особливості використання інноваційних технологій на уроках історії та основ правознавства з метою активізації пізнавальної діяльності, мотивації до вивчення історії та розвитку критичного мислення.
Видання адресоване вчителям, які викладають історію та правознавство.

Шляхи формування предметних компетентностей на уроках історії та правознавст ва (з досвіду роботи вчителів історії та правознавства Кіровоградщини): [методичний посібник] / упорядники Кравченко Ю.В., Черткова Н.С. – Кіровоград: КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2014. – 162 с

Педагогічний вісник №1-2 (53-54), 2020:
1. Аліна ВРАДІЙ, Інна ВІДІБОРЕНКО
Викладання історії в умовах дистанційного навчання. С. 6-12
2. Юрій МИТРОФАНЕНКО, Наталія ЧЕРТКОВА
Злинське антибільшовицьке повстання 1920 року: хронікальнодокументальна реконструкція події. С. 92-97.
3. Ірина СКАЛЬСЬКА
Формування правової культури учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін та позакласний час. С. 98-102.
4. Наталія ЧЕРТКОВА, Світлана КОЛЯДА
Формування картографічних умінь на уроках історії України. С. 102-106.
5. Лариса ФІЛОРЕТОВА, Віталій ПАХОЛІВЕЦЬКИЙ
Роль єврейства у розвитку міста Єлисаветграда та виконанні військової повинності. С. 107-110.
.jpg)
Педагогічний вісник №3-4
(51-52), 2019:
1. А.В. Врадій, І.В. Відіборенко
Формування історичних компетентностей
учнів засобами методу критичного мислення. С.14-18.
2.Н.С.Черткова, О.В.Чучаєв
Формування стійкого інтересу учнів до вивчення
історії шляхом упровадження інноваційних
методик викладання. С. 61-65.
Ю. С. Митрофаненко
Військово-політична боротьба за владу в Єлисаветі
в січні-лютому 1919 року. С. 66-69.
